BAŞKANIN BASIN AÇIKLAMALARI


VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ KONSEPTLİ KORKUTATA KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ KONFERANS
shadow

VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ KONSEPTLİ KORKUTATA KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ KONFERANS

VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ
BİZİM EN DEĞERLİMİZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİ,ŞEHİT AİLELERİMİZ, VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ ADINA GAZİ OLAN YİĞİTLERİMİZ,SAYIN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ, DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİMİZ, SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM,SİYASİ PARTİLERİMİZİN İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞU BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ,GAZETECİ YAZARLARIMIZ,BASIN VE MEDYA TEMSİLCİLERİMİZ,CAMİAMIZ UZMAN ÇAVUŞ VE AİLELERİ VE SAYGIDEĞER KATILIMCILAR
 
            VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ KONSEPTLİ KONFERANSIMIZA HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ SEFALAR GETİRDİNİZ.
            KONFERANSIMIZI CANLI YAYINLA İZLEYEN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN AYRILMAZ PARÇASI BEL KEMİĞİ,DAĞLARIN ASLANLARI,MİLLETİN AZİZ EVLATLARI UZMAN ÇAVUŞLARA GÖNÜLDEN SELAMLARIMI GÖNDERİYOR,GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM.BUGÜN  KIZILELMA OLGUSU İÇİN SURİYE,IRAK,AFGANİSTAN LİBYA,SOMALİ,KATAR,DA DOĞU AKDENİZDE GÖREV YAPAN MİLLETİN ASLANLARINA BİN SELAM OLSUN.
UZMANLAR FEDERASYONU UZMAN ÇAVUŞLARIN SOSYAL KÜLTÜREL HUKUKİ BAĞLAMDA HAK VE MAĞDURİYETLERİ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTMEK AMACIYLA 2018 YILINDA BÜNYESİNDE 5 DERNEK BU DERNEKLERE BAĞLI 12.000 ÜYE İLE KURULMUŞ OLAN BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.
UZMAN ÇAVUŞLAR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE TARİHSEL OLARAK İLK DEFA 1954 YILINDA ALIMI YAPILMAYA BAŞLANMIŞ BUGÜN İÇİN MSB LIĞINA BAĞLI KUVVETLERDE GÖREV YAPAN UZMAN ÇAVUŞ SAYISI 90 BİN JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİKTE 95 BİN PERSONEL OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 185 BİN PERSONEL GÖREV YAPMAKTADIR.60 BİN EMEKLİSİ,MALÜL EMEKLİSİ,125 BİN AYRILMIŞ PERSONEL OLMAK ÜZERE GENEL TOPLAMDA 370 BİN KİŞİLİK BİR CAMIAYI OLUŞTURMAKTADIR.
GEÇEN 66 YIL İÇERİSİNDE TSKLERİNDE TÜM GÖREVLERDE EN ÖNDE OLMUŞLAR,TSKLERİNİN EN FAZLA ŞEHİT GAZİ VEREN CAMİASI OLMA ONURUNA SAHİP BULUNMAKTADIRLAR.
 
            TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE UZMAN ÇAVUŞ STATÜSÜ İLK OLARAK 1954 YILINDA 6320 SAYILI KANUN İLE ALIMI BAŞLAMIŞ,UZMAN ÇAVUŞ KANUNU OLARAK İSİMLENDİRİLMİŞTİR.
            6320 SAYILI KANUNDAKİ ŞATLAR DAHİ GÜNÜMÜZDEKİ 3269 SAYILI KANUNDAN DAHA İYİ DURUMDA,
            6320 SAYILI KANUNDA ŞUANDA BULUNMAYAN
---ASTLIK—ÜSTLÜK  MÜNASEBETİ VARDI
---ASTSUBAYLIĞA GEÇİRİLME ORANI % 50 İDİ
---KADROSU ASTSUBAY YARDIMCISI İDİ
            BU KANUN 1980 Lİ YILLARDA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN TERÖR BELASI İLE BAŞEDEBİLMESİ İÇİN DAHA PROFESYONEL ORTAMA GEÇMESİ ADINA SAHADA EN ÖNDE GİDECEK TECRÜBESİNİ VE MESLEKİ GELİŞİMİ İLE KRİTİK KADROLARDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE ALIMI YAPILACAK OLAN 1986 YILINDA 3269 SAYILI UZMAN ERBAŞ KANUNU İLE YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDI.
            UZMAN ÇAVUŞLARIN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE ALIM NEDENİ TSK LERİNDEKİ DEVAMLILIK ARZ EDEN KRİTİK KADROLARDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE YAPILDI.DAHA ÖNCEKİ YILLARDA YILDA 100 PERSONEL ALINIRKEN 1986 YILINDAN İTİBARENYILDA 20 BİN 30 BİN PERSONEL ALINDI.
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN TERÖRLE BAŞI BELADA OLDUĞU YILLARDA ,SAHADA PROFESYONEL BİR ORDU YOK SİLAHLI KUVVETLER KARAKOLLARDA ÜS BÖLGELERİNDE BİRLİKLERDE SAVUNMA YAPARAK MÜCADELE YAPIYORLARDI.
            TERÖRÜ YENEBİLMEK İÇİN KOMANDO HAREKATINI YAPABİLEN, TERÖRİSTLER GİBİ DAĞDA,ARAZİDE YAŞAYABİLEN,GÜNLERCE OPERASYON YAPABİLECEK  KONDİSYONA ULAŞMIŞ,SİLAH VE TECHİZATINI PROFESYONEL ANLAMDA KULLANABİLEN EN ÖNEMLİSİ,KORKUSUZ ÇELİK GİBİ BİR YÜREĞE SAHİP OLAN PROFESYONEL BİR STATÜYE İHTİYAÇ VARDI.
            BU STATÜ ATALARINDAN ÖRNEKLER ALMIŞ AZİZ MİLLETİN EVLATLARI UZMAN ÇAVUŞLAR OLARAK 1986 YILIN SAHAYA SÜRÜLDÜ ÖNCELİKLE 2 KOMANDO TUGAYI 5 KOMANDO TUGAYINA ÇIKARTILDI BU KOMANDO TUGAYLARI DERHAL BÖLGEYE GÖNDERİLEREK  KOMANDO GERİLLA HAREKATLARINI UYGULAYARAK SAVUNMADAN ÇIKIP TERÖRİSTLERİN YAŞADIĞI DAĞLARA ,TEPELERE ,SAHAYA ÇIKTI,ARTIK BEKLEYEN DEĞİL BEKLENMEDİĞİ ZAMANDA TERÖRİSTLERİN KARŞISINA ÇIKAN PROFESYONEL BİR ORDU OLUŞTU
            GELİNEN NOKTADA 2 KOMANDO TUGAYI İLE BAŞLAYAN PROFESYONELLEŞME GÜNÜMÜZDE 29 KOMANDO TUGAYI 60 A YAKIN JANDARMA ÖZEL HAREKAT TABURU İLE BİRLİKTE
            MSB LIĞINA BAĞLI KUVVETLERDE 90 BİN JANDARMA VE SAHİL GÜVENLIKTE 95 BİN OLMAK ÜZERE 185 BİN UZMAN ÇAVUŞ VAR 2022 YILI İTİBARI İLE BU SAYININ 300 BİN SEVİYESİNE ÇIKARILACAĞI PLANLANMAKTADIR.
            1954 YILINDA ÇIKAN 6320 SAYILI UZMAN ÇAVUŞ KANUNU VE DEVAMI OLAN 1986 YILINDAN HALEN YÜRÜRLÜKTE OLAN UZMAN ERBAŞ KANUNU İLE BERABER 66 YILDIR UZMAN ÇAVUŞLAR SÖZLEŞME İLE GÖREV YAPMAKTADIRLAR DÜNYADAKİ HİÇ BİR STATÜDE BU KADAR DEVAM EDEN SÖZLEŞME İLE ÇALIŞTIRILAN BİR STATÜ YOKTUR DÜNYADAKİ HİÇ BİR KANUNDA YÖNETMELİKTE HAKLARIN GERİYE DOĞRU GİTTİĞİ BİR DURUM YOKTUR.
            ALIM NEDENİ TSK LERİNDEKİ KRİTİK  KADROLARDA GÖREV YAPTIRARAK DEVAMLILIĞI TEŞVİK ETMESİ TBMM TARAFINDAN KANUNLAŞTIRILMASINA RAĞMEN KURUM BUNU DİKKATE ALMAMAKTADIR.
            TSK LERİNDE YILLARCA GÖRTEV YAPARAK MESLEĞİNDE PROFESYONELLEŞEN TANK SÜRÜCÜSÜ, TOP NİŞANCISI,HAVAN PLANLAYICISI,NİŞANCI ,KESKİN NİŞANCI(SNIPER)MANGA KOMUTANLARI MESLEKLERİNİ BİZZAT ARAZİDE SAHADA PERÇİNLEMİŞ ÇEŞİTLİ KURSLAR İLE DESTEKLE MEKTEYKEN YAPILAN BASKI, MOBİNG, TEHDİT,AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN OLMAMASI MESLEKİ GÜVENCEDEN YOKSUN OLMASI SEBEBİYLE BUGÜN 100 BİNLERİ AŞAN PERSONEL TS K LERİNDEN AYRILMIŞ VEYA SÖZLEŞMELERİ FESİH EDİLMİŞTİR.
“VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ”
            ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE TSK LERİNDE 1 KESKİN NİŞANCI (SNPER) MESLEĞİNİN ZİRVESİNE 6 -7 YILDA GELEBİLİRÖNCELİKLE KURS ALACAK SOĞUKTA ATIŞ YAPACAK, SICAKTA ATIŞ YAPACAK HAFTALIK ATIŞ PROGRAMLARINA GİRECEK OPERASYONDA  ATIŞ YAPACAK KARDA,YAĞMURDA,RÜZGARDA ATIŞ YAPARAK MELEKESİNİ GELİŞTİRECEK YILLIK GELİŞTİRME KURSLARINA KATILACAK TAM MESLEĞİNİN ZİRVESİNDE İKEN ATTIĞINI VURUR HALE GELDİĞİNDE BİR KOMUTANIN SENİ KESKİN NİŞANCILIKTAN ALDIM ŞÖFORUM YAPTIM DEMESİ ÜZERİNE VEYA BASKI MOBİNG DEN AİLE BİRLİTELİĞİ BULUNMADIĞINDAN DOLAYI SÖZLEŞMESİ FESİH EDİLEREK YENİDEN BİR UZMAN ÇAVUŞ ALIMI YAPILACAK AYNI SAFAAT DEVAM EDECEK
BURADA DEVLETE MALOLAN YÜZBİNLERCE LİRA MADDİYAT VAR.TECRÜBE KAYBI VAR
            NEDEN KANUNUNALIM SEBEBİ GİBİ DEVAMLILIK ARZ ETMESİ İÇİN ÖZLÜK HAKLARI DÜZENLENMİYOR.NEDEN TECRÜBEDEN YARARLANILMIYOR.
            UZMAN ÇAVUŞLAR KİMSENİN HAKKINI İSTEMİYOR BAŞKA BİR STATÜYE GEÇMEKTE İSTEMİYORLAR İSTEKLERİ KANUNLARLA BELİRLENMİŞ MESLEKİ GÜVENCENİN BULUNDUĞU AİLE BİRLİKTELİĞİ İÇERİSİNDE GÖREVLERİNİ İCRA ETMEK
            66 YILLIK SÜREÇ İÇERİSİNDE ŞUANDA ÖZLÜK HAKLARININ DURUMU UZMAN ÇAVUŞLAR SÖZLEŞMENİN KALDIRILMASINI KADRONUN VERİLMESİNİ BEKLİYOR.
DEVLETİMİZ GÜÇLÜDÜR
66 YIL İÇERİSİNDE DEVLET MEMURLUĞU VE STATÜLER İÇERİSİNDEÇAĞIN GEREKTİRDİĞİ DÜZENLEMELER YAPILMIŞTIR YAPILMAKTADIR. SADECE BİZ UZMAN ÇAVUŞLARIN HUKUKİ BAĞLAMDA KANUNSAL VE YÖNETMELİK BAĞLAMINDA AÇIK BİR STATÜ OLUŞTURULMAMIŞ,
            TÜM MESLEK HAYATI AMİRİN İKİ DUDAK ARASINA BIRAKILMIŞTIR.
DEVLETİMİZ GÜÇLÜDÜR
GÜCÜNÜ TÜRK MİLLETİNDEN ALMAKTADIR
EBEDİYETE KADAR VAR OLACAKTIR
DEVLETİMİZ 900 BİN TAŞÖREN İŞÇİYE BELEDİYELERDE SOKAKLARIMIZI SÜPÜREN İŞÇİYE KADRO VERMİŞTİR HELALİ HOŞ OLSUN
DAĞLARDA TERÖRİSTLERE  DÜNYAYI DAR EDEN TEMİZLEYEN ASRIN AKINCILARI EN ÖNDE GİDENLER TOPRAĞA İLK DÜŞENLER AL YILDIZLI BAYRAĞA KAN VEREN YİĞİT UZMAN ÇAVUŞLAR DA KADROYU HAKETMİŞLERDİR
SÖZLEŞMEYİ NOTERDEN BANA VERİLEN HER GÖREVİ YAPACAĞIM DİYE İMZALIYORUZ.
BİZİM VATAN ÇİN MUKEDDASAT İÇİN AYYILDIZLI BAYRAĞIN GÖKLERDE SONSUZA KADAR DALGALANMASI İÇİN VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ,MİLLETİN HUZURU İÇİN HERHANGİ BİR KAĞIT İMZALAMAMIZA GEREK YOK.
SIVASIZ HANELERİN YÜREĞİ VATAN SEVDASI İLE MİLLET SEVGİSİ DOLU YİĞİT TÜRK MİLLETİ AİLELERİ UZMAN ÇAVUŞLARI BU MESLEĞE GÖNDERİRKEN ELLERİNE KINAYI YAKIP YÜREĞİNE VATAN SEVDASINI İŞLEYİP GEREKTİĞİNDE VATAN İÇİN MİLLET İÇİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN CANINI VER DİYE DUALARLA GÖNDERİYORLAR.
EĞER BİZDEN BİR SÖZ İSTENİYORSA BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ.
GÖRMEK İSTEYENLER AZİZ ŞEHİTLERİMİZE YİĞİT GAZİLERİMİZE BAKTIĞINDA GÖRECEKTİR.
            BİR DİĞER SORUN AİLE BİRLİKTELİĞİNDEN MAHRUM OLMAMIZ DİĞER STATÜLERE DOĞU GÖREV SÜRELERİ 2 YIL OLMASINA RAĞMEN UZMAN ÇAVUŞLARDA BU SÜRE 5 YILDIR AYRICA DOĞUDA GEÇEN GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER ŞARK SÜRESİNDEN SAYILMAMAKTADIR.
            5 YIL HAKKARİDE GÖREV YAPAN BİR UZMAN ÇAVUŞ BATIYA TAYİN EDİLDİĞİNDE TAYİN OLDUĞU BİRLİKLE BERABER GEÇİCİ GÖREVLENDİRME İLE  YİNE DOĞUYA GELİYOR SADECE BİZDE GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERİN ŞARKTAN SAYILMAMASI SEBEBİYLE YİNE AİLESİNDEN MAHRUM BİR ŞEKİLDE GÖREV YAPIYOR.
            15-20 YILDA BİR AY İZİNLE AİLESİNİ GÖREBİLMEKTE ALMANYADADAKİ GURBETÇİ AİLELERİMİZ BİLE BİZDEN FAZLA AİLESİYLE BERABERLER.
            HAİN 15 TEMMUZ  DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA OLUŞAN SB –ASB KADROLARINDAKİ BOŞLUK VE GÖREVLERİ UZMAN ÇAVUŞLARDAN DOLDURULMUŞTUR BUGÜN SURİYEDEKİ BİRLİKLERİN % 80 UZMAN ÇAVUŞTUR.
            NE YAZIKKI TSK LERİNDE EN FAZLA BOŞANAN CAMİA UZMAN ÇAVUŞLARDIR
            ACİLEN DOĞU GÖREV SÜRELERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ ELZEMDİR.
            HAYALLERİ OLMAYAN BİR MESLEK OLABİLİRMİ ÖNÜ AÇIK OLMAYAN NE KADAR BAŞARI ELDE EDERSEN ET BİR MİLİM İLERLEMEYEN 1 YILLIK UZMAN ÇAVUŞLA 20 YILLIK UZMAN ÇAVUŞ AYNI SAYILIYOR.
TÜM DİNAMİĞİ DİSİPLİN ÜZERİNE KURULAN ORDUDA HİYERARŞİK DÜZENE TERS OLAN 2 ERİN BİLE BİRBİRİYLE AST-ÜST İLİŞKİSİ OLDUĞU YERDE 1 YILLIK UZM.ÇVŞ.LA 20 YILLIK UZM.ÇVŞ UN AYNI OLMASI DEMEK BİZİM SORUNLARIMIZIN NE KADAR SINIRDA OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR.
AST-ÜST İLİŞKİSİ KIDEMLERİN RÜTBEDEN SAYILMASI ACİLEN GETİRİLMELİDİR.
UZM.ÇVŞ LARIN
TAYİN YÖNETMELİĞİ YOK
İZİN YÖNETMELİĞİ YOK
SİCİL YÖNETMELİĞİ YOK
NÖBET YÖNETMELİĞİ YOK
SAĞLIK YÖNETMELİĞİ YOK
ÖDÜLLENDİRİLMEDE YOKLAR CEZALANDIRMADA VARLAR.AYRIMCILIKTA EN BAŞTALAR.
NEREDE NASIL KİMİN NE KADAR NÖBET TUTACAKLARI BELLİ DEĞİL.DİĞER STATÜLERDE GEREKTİĞİNDE BİR ÜSTÜNÜN NÖBETİ TUTULURKEN BİZDE GEREKTİĞİNDE ÜSTÜN GEREKTİĞİNDE ALTIN NÖBETİ TUTULUYOR.
İSVEÇ ÇAKISI MİSALİYİZ.
HEP BİZ BİR AİLEYİZ DENİLİYOR BİR BABA EVLATLARINDAN BİRİSİ HASTALANDIĞI ZAMAN EVDEN ATARMI?
UZM.ÇVŞ.LAR 1 YIL İÇERİSİNDE 90 GÜN HAVA DEĞİŞİMİ ALIRSA MESLEKTEN ATILIYOR.GEÇMİŞTE NE KADAR BAŞARILI OLURSA OLSUNKAÇ ÇATIŞMAYA KAÇ OPERASYONA KATILMIŞSA KATILSIN HANGİ BAŞARIYI ELDE ETMİŞSE ETSİN 90 GÜN HASTALANIRSAN ATILIYORSUN.
BABASINA KARACİĞERİNDEN PARÇA VEREN UZM .ÇVŞ 80 GÜN SONRA İYİLEŞMESİNE RAĞMEN CERRAHİ İŞLEM YAPILDI DIYE MESLEKTEN ATILIYOR ANNESINE BÖBREĞİNİ VEREN UZM.ÇVŞ MESLEKTEN ATILIYOR.
HİÇBİR KANUNDA YÖNETMELİKDE OLMAMASINA RAĞMEN ŞU AN BİR EMİRLE UZMAN ERBAŞ OLUR KOMANDO OLAMAZ RAPORU ALANLAR MESLEKTEN ATILMAYA ÇALIŞILIYOR.1000LERCE EMSALİ VARKEN GÖZ GÖRE GÖRE KANUNA MUHALEFET YAPILIYOR.
SADECE BİZDE SINIF DEĞİŞİKLİĞİ İMKANI YOK.
LOJISTIK BRANŞINDAN 10 BIN YENİ UZM.ÇVŞ ALINIYOR ORDUDONATIM ALINIYOR PERSONEL ALINIYOR BU KOMANDO OLAMAZ ALAN ARKADAŞLARI ORADA DEĞERLENDİRMEK YERİNE MESLEKTEN ATILIYOR.
LOJMANLARDAN % 5 YARARLANIYORUZ 185 BİN KİŞİLİK CAMIAYA %5 NEREDEYSE YOK DEMEK.
MİLLETİN VERGİSİ İLE YAPILAN ORDUNUN MORAL MOTIVASYONU YÜKSELSİN DİYE YAPILAN ORDUEVİNE GİREMİYORUZ. KAPISINDA NÖBET TUTUYORUZ İÇERİYE GİRMEMİZ YASAK ADI ÜSTÜNDE BİZ ORDUNUN PERSONELİ DEĞİLMİYİZ?
DEVLETİMİZ EMNİYETTEKİ 1 AY EĞİTİM GÖREN GECE BEKÇİSİNE TABANCA VERİYOR. SURİYELİ POLİSE TABANCA VERİYOR.TSK.LERİNİN EN FAZLA ŞEHİT GAZİ VERMİŞ CAMİASI UZM.ÇVŞ.LAR TABANCAYI KENDİ PARASI İLE ALIYOR.AYRIMCILIĞIN HOR GGÖRÜLMENİN DANİSKASI.
ŞEHİDİN GAZİNİN RÜTBESİ OLURMU?
ŞEHİT EN BÜYÜK RÜTBE EN BÜYÜK MAKAM ORDA BİLE AYIRIMCILIK VAR.
1 SB 1 ASB 1 UZM.ÇVŞ. AYNI MEVZİDE ŞEHİT OLUYORLAR.
SB EŞİNE 400 BİN TL TAZMİNAT
7000 TL MAAŞ
ASB EŞİNE 250 BİN TL TAZMİNAT
4500 TL MAAŞ
UZM ÇVŞ EŞİNE 120 BİN TL TAZMİNAT
2500 TL MAAŞ
ŞEHİT EN BÜYÜK RÜTBEDİR AYIRIMCILIĞI OLMAZ BU MUKADDES VATAN İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ EMANETLERİNİ AZİZ TÜRK MİLLETİNE BIRAKMIŞ BU AYRIMCILIĞIN DERHL SONA ERDİRİLMESİ GEREKLİDİR.
TÜM BU SORUNLARIN ÇOK BASİT BİR ÇÖZÜMÜ VAR PROFOSYENEL ORDUYA GEÇİLMİŞSE
TSKLERİNİN 926 SAYILI PERSONEL KANUNU VAR İÇERİSİNDE TÜM DÜZENLEMELER TÜM YÖNETMELİKLER YAPILMIŞ DURUMDA UZM.ÇVŞLARDA BU ORDUNUN PERSONELİ İSE ALIRSIN PERSONEL KANUNUN İÇERİSİNE TÜM SORUNLAR HALLOLUR.
ASB.LIĞA GEÇİRİLME KONTENJANLARI ÇOK AZ.%7 YILLARCA SAHADA OPERASYONLARDA ÖMRÜ GEÇEN TECRÜBE EDİNMİŞ UZM.ÇVŞ YERİNE ASKERLİĞİ YAPMAMIŞ ÖNLİSANS MZ. SU ÜRÜNLERİ TURİZM MEZ.ASB ALIMI YAPILIYOR.BÖYLE PROFOSYENELLİK OLMAZ.
4 YIL ÖNCESİNE KADAR BİZİM ÇALIŞMA YAŞIMIZ 45 YAŞINA KADARDI ŞİMDİ 52
20-25 YIL TSKLERİNDE UZM.ÇVŞ.OLARAK GÖREV YAPAN ARKADAŞLARDAN 3000 KİŞİEMEKLİ OLABİLMEK İÇİN GÖREV YILI ŞARTINI TAMAMLAMIŞ SGK YAŞ ŞARTINI TAMAMLAMADIKLARINDAN DOLAYI EMEKLİ OLANA KADAR 1 AY-3 AY-1 YIL 2 YIL MSB LIĞINA BAĞLI KURUMLARDA SİVİL MEMUR OLARAK İSTİHDAM EDİLDİLER.HİÇBİR HAK KAYBINA UĞRAMAYACAKSINIZ SÖZÜNÜN VERİLMESİNE RAĞMEN 1 AY YAPTIKLARI SİVİL ME.YÜZÜNDENSİVİL MEMUR.EMEKLİSİ EDİLDİLER.
UZM.ÇVŞ.ÖZLÜK HAKLARI VE KİMLİĞİNİ ALAMADILAR.20 YIL UZM.ÇVŞ.LUĞU 1 AYLIK SİVİL ME.SİLİP ATTI SİVİL MEMURSAK DEVLET MEMURLARI GİBİ 65 YAŞINA KADAR ÇALIŞALIM DEDİLER SİZ UZM.ÇVŞSUNUZ DENDİ.UZM.ÇVŞSAK KİMLİĞİMİZİ ÖZLÜK HAKLARIMIZ VERİN DEDİLER SİZ SİVİ MEMURSUNUZ DENDİ.
EMSALLERİNDEN 20-30 BİN LİRA EKSİK TAZMİNATVE AYLIK 500-600 LİRA CİVARINDA EKSİK MAAŞ ALMAKTADIRLAR.
BIRAKIN TÜRKİYEYİ DÜNYANIN HİÇBİR KANUN YÖNETMELİĞİNDE EMSALİ OLMAYAN BİR DURUM.
UZM.ÇVŞLARDAN SİVİL ME.LUĞA GEÇMİŞ BU ARKADAŞLARIN DERHAL HAKLARININ TESLİM EDİLMESİ GEREKLİDİR.
6000 SAYILI KANUNUN 26 NCI MADDESİ MAĞDURLARIDIRLARBU MADDEYE YAŞ ŞARTINI DOLDURMAK AMACIYLA SİVİL MEMURLUĞA GEÇEN UZM.ÇVŞLARDA YARARLANIR DENMESİ SORUNU ÇÖZECEKTİR.
UNUTULMUŞ EKSİK BIRAKILMIŞ MEVZUAT MAĞDURLARIDIRLAR.
KURUM İSTEDİĞİ ZAMAN DEVEYE HENDEĞİ ATLATIYOR.BİZLERDE BU AZİZ VATANIN EVLATLARIYIZ
1975 YILINDA 1923 SAYILI KANUN İLELİSE MZ.SB LAR LİSANS YAPMIŞ KABUL EDİLDİ VE 1 ER DERECE VERİLDİ
KANUN İLE LİSE MZ.NU ÜNİVERSİTE MZ.NU YAPILDI.
BUGÜN ALBAYLARA SENİ GENERAL YAPAMADIK DIYE KADROSUZLUK TAZMINATI ÖDÜYOR DEVLET EMEKLİ BİR SB 6 TANE TAZMINAT ALIYOR GÖREV TAZMINATI ALIYOR BİZ EMEKLİ UZM.ÇVŞLAR NERDE GÖREV YAPTIK BİZE NEDEN VERİLMİYOR BİR TANE ALDIĞIMIZ TAZMINAT YOK EN DÜŞÜK DEVLET MEMURU MAAŞI İLE EMEKLİ EDİLDİK.BUGUN EMEKLİ OLAN TÜM UZMAN ÇAVUŞLAR GEÇİNEBİLMEK İÇİN EK İŞLERDE ÇALIŞIYOR YILLARCA VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN DAĞ TEPE GEZİP 40 KG SIRT ÇANTASI İLE GİTMEDİĞİMİZ YER ÇIKMADIĞIMIZ TEPE KALMADI.
BU REVA GÖRÜLMEMESİ GEREKIYORDU.
BU MESLEĞİ İCRA EDERKEN RAHATSIZLANAN UZM.ÇVŞ.LAR MALÜL OLARAK EMEKLİ EDİLİYORLAR.1 EKIM 2008 DEN ÖNCE MESLEĞE BAŞLAYANLAR YANİ 5434 SAYILI SGK KANUNA TABİİ OLANLAR MALÜL EMEKLİ MAAŞLARI 2100 TL 1 EKİM 2008 DEN SONRA MESLEĞE BAŞLAMIŞ MALÜL EMEKLİ MAAŞI 1400 TLVE  BAŞKA BİR İŞTE ÇALIŞTIKLARI ZAMAN MALÜLİYET SONA ERİYOR ASGARİ ÜCRETİN 2300 TL OLDUĞU BİR DURUMDA 1400 TL İLE HEMDE RAHATSIZ OLAN BİR KİŞİ NASIL GEÇİNECEK.
BU ARKADAŞLARIN İSİMLERİDE ACAYIP
ADİ MALÜL
DEVLET VATANDAŞINA BÖYLE BİR İSİM KOYARMI
İSMİNİN SAĞLIK MALÜLÜ OLARAK DEĞİŞTİRLMESİNİ VE BU ARKADAŞLARA SAĞLIK TAZMİANATI ADI ALTINDA TAZMINAT VERİLEREK MAAŞLARINI DÜZELTİLMESİ GEREKLİDİR.
HÜLASA SORUNLAR YUMAĞINDAYUVARLANAN BU AZİZ MİLLETİN EVLATLARIDIR.SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN EN FAZLA ŞEHİT GAZİ VEREN CAMİASIDIR.
UZMAN ÇAVUŞLAR KAHRAMANDIR.
KAHRAMANLAR MAHSUN EDİLEMEZ
KAHRAMANLAR MAHCUP EDİLEMEZ
UZM.ÇVŞ.LAR BAYRAKDIR VATANDIR BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜN TA KENDİSİDİR. VATAN SAVUNMASININ SÖZLEŞMESİ OLMAZ.
BAŞTA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN,BAKANLARIMIZDAN MİLLETVEKİLLERİMİZDEN BİRAN ÖNCE BU SORUNLARA MÜDAHALE EDİLMESİNİ BEKLİYORUZ.
BASININ DEĞERLİ ŞAHSİYETLERİNDEN,UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ NOKTASINDA SESİMİZİ DUYURMANIZI BEKLİYORUZ.
DEĞERLİ KATILIMCILARIN HEPSİNE TEKRAREN HOŞGELDİNİZ DİYOR UZMAN ÇAVUŞLAR ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.